Bērnu diagnostika ar pasaku terapijas metodi

Posted 24. gada 7. Feb
Uz marta mēnesi ir atklāti pieraksti 7-12 gadus vecu bērnu diagnostikai ar pasaku terapijas metodi.

Kas tas ir un kādā veidā notiek diagnostika?
Pasaku projektīvais tests ir samērā jauna metodika, tā virzīra bērnu vajadzību, konfilktu un aizsargmehānismu izpētei.
Testa mērķis - novērtēt bērna personīgo dinamiku, izpētīt bērna iekšējo pasauli, viņa bailes, trauksmes, novērtēt bērna agresijas līmeni un raksturu.
Veicot diagnostiku ar pasaku testu, mēs varam redzēt, kādas aizsardzības stratēģijas bērns izmanto, lai tiktu galā ar savu trauksmi vai agresiju, kāda ir viņa attieksme pret sevi pašu un kā viņš uztver savu pašefektivitāti (pārliecību par savām spējām).
Diagnostikas testā tiek izmantots stumulu materiāls, attēlu kartītes, speciāli sagatavoti jautājumi. Process notiek spēles formā, viegli, saudzīgi un ekoloģiski.
Ko darīt ar testa rezultātiem?

Zinot sava bērna uzvedības motīvus un stratēģijas, ir vieglāk sākt tos koriģēt, vai ne?
Kad ir skaidra pilna aina, kas notiek ar bērnu, tad mēs jau zinam, kādas metodes un tehnikas var palīdzēt bērna uzvedības korekcijā vai emocionālu stāvokļu harmonizēšanā, it īpaši, ja bērns piedzīvojis kādu traumatisku notikumu.

Tests klātienē ilgst apmēram 45-60 minūtes. (Nekāda sagatavošanās procedūra tam nav nepieciešama). Pēc tam vēl ir nepieciešams laiks apstrādāt rezultātus, un tad konsultācijā ar vecākiem, ja tas ir nepieciešams, meklējam optimālāko variantu tālākam darbam.

Bērnu diagnostika ar pasaku testu notiek tikai individuāli pēc iepriekš saskaņota laika.