Pasaka par Līgām

Posted 23. gada 23. Jun
Reiz pienāca ilgi gaidītais Līgo svētku laiks. Mājas un pagalmi bija rotāti ar krāšņiem ziediem, bērzu un pīlādžu zariem, ozolollapu vīteņiem. Vislielākais prieks bija meitenēm, kas pina skaistos Līgo vainagus.
Meitenes vāca puķes un izvēlējās skaistākos ziedus - magones, rudzupuķes, jasmīnu, mežrozītes, margrietiņas, zvaniņus, madaras, āboliņu un citas jāņuzāles.
Ar rūpību un mīlestību viņas darināja vainagus no dabas dāvātiem materiāliem. Katrai meitenei bija savs unikāls vainags, kas rotāja viņas galvu.

Kad iestājās vakars, meitenes devās uz augstāko ciema kalnu, kur dedzināja lielu ugunskuru. Ugunskura apbrīnojams liesmas spēks skaisti dzirkstēja debesīs. Meitenes sastājās apkārt ugunij un sadevās rokās.

Ar skaistajiem vainagiem galvā un skanīgajām dziesmām sirdīs, viņas sāka dejot. Meiteņu kustības sekoja mūzikai, kuru radīja ciema muzikanti — vijolnieki, koklētāji un dūdas spēlētāji. Dejojot lēni un graciozi, meitenes radīja burvīgu ainu ar savām izsmalcinātajām kustībām.

Ugunskura gaismā zem zvaigznēm debesīs meitenes dejoja visu nakti. Viņu prieks un enerģija staroja kā brīnumains spēks, kas pulsēja apkārtējā gaisotnē. Ap ugunskuru skanēja smiekli, dziesmas un sajūsmu pilni saucieni.

Tas bija brīnišķīgs vakars, kad meitenes, rotātas ar Līgo vainagiem, pulcējās kopā, lai sveiktu vasaru un saulīti. Viņu prieks turpinājās līdz saullēktam, un šīs brīnišķīgās atmiņas palika viņu sirdīs līdz nākamajiem Līgo svētkiem.

Autore: Kristīne Deņisova
Art: Esther Bennink